MCH155A6R2DK
Mfr.Part #
MCH155A6R2DK
Description
CAP CER 6.2PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
6.2 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
50V