CS90-E2GA152MYNS
Mfr.Part #
CS90-E2GA152MYNS
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 1500PF 250VAC RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Safety
Capacitance :
1500 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Obsolete
Ratings :
X1, Y2
Temperature Coefficient :
E
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250VAC