74-IFHAL30
Mfr.Part #
74-IFHAL30
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
IN LINE FUSE HOLDER
Stock
292
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Fuseholders
Contact Finish :
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
30 A
For Use With/Related Products :
ATC, ATO
Fuse Size :
Fuse Type :
Blade
Fuseholder Type :
Holder
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Circuits :
1
Orientation :
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads
Voltage :
24V
Datasheets
74-IFHAL30
Manufacturer related products
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A