ASP-3.5-S3-24.2
Mfr.Part #
ASP-3.5-S3-24.2
Manufacturer
Adam Tech
Description
3.5MM AUDIO PLUG
Stock
162
Manufacturer :
Adam Tech
Product Category :
Audio Connectors
Actual Diameter :
Connector Type :
Phone Plug
Features :
Gender :
Male
Insulation Color :
Black
Internal Switch(s) :
Does Not Contain Switch
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts :
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Signal Lines :
Stereo (4 Conductor, TRRS)
Termination :
Solder
Datasheets
ASP-3.5-S3-24.2
Manufacturer related products
    BATT HLDR COIN 20MM 1 CEL PC PIN
    BATT RETAINER COIN 20MM 1CEL SMD
    BATT HLDR COIN 12MM 1 CEL PC PIN
    BATT RETAINER COIN 12MM 1CEL SMD