M55-8005042-0300A
Mfr.Part #
M55-8005042-0300A
Manufacturer
Harwin
Description
CBL ASSEM 1.27MM 50POS F-F 300MM
Stock
99
Manufacturer :
Harwin
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Latch Lock, Polarizing Key
Number of Positions :
50
Number of Rows :
2
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Usage :
Datasheets
M55-8005042-0300A
Manufacturer related products
    BATT RETAIN COIN 12.5MM 1CEL SMD
    BATT RETAINER COIN 20MM 1CEL SMD
    BATT HOLDER COIN 20MM 1 CELL SMD
    BATT HOLDER COIN 12MM 1 CELL SMD
    BATT HLDR COIN 20MM 1 CEL PC PIN