E32400-0309
Mfr.Part #
E32400-0309
Manufacturer
Anderson Power Products
Description
CONN PLUG HSG 2POS
Manufacturer :
Anderson Power Products
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Yellow
Connector Type :
Plug
Contact Termination :
Crimp
Contact Type :
Male Pin, Power
Fastening Type :
Features :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
Datasheets
E32400-0309
Manufacturer related products
    SAF-D-GRID TO LS-25, 14AWG/3C, S
    SAF-D-GRID 400V TO RING TERMINAL
    SDG400 T-LATCH PLUG SINGLE END 2
    CLAMP, CABLE, SBS MINI, GRAY
Catalog related products
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM