407F35D014M7456
Mfr.Part #
407F35D014M7456
Manufacturer
CTS Corporation
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
14.7456 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Type :
MHz Crystal
Datasheets
407F35D014M7456
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
407F / 408F YEAR 1992 40 H.P. STARTER Interlight 35,000 Replacement for Force 407F / 408