511-26-08-BL-0007F
Mfr.Part #
511-26-08-BL-0007F
Manufacturer
CnC Tech
Description
CABLE MOD FLAT 8COND 7' PRE-CUT
Manufacturer :
CnC Tech
Product Category :
Modular - Flat Cable
Cable Type :
Straight
Coil Diameter :
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket Color :
Black
Length - Coil Extended :
Length - Coil Retracted :
Number of Conductors :
8
Product Status :
Obsolete
Shielding :
Unshielded
Wire Gauge :
26 AWG
Datasheets
511-26-08-BL-0007F
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
511-038 Bivar, Inc. 35,000 MOUNT CIRCULAR TO5 0.040"
511-0900 Hammond Manufacturing 35,000 BOX STEEL GRAY 7.090"L X 3.840"W
511-10F API Delevan 35,000 FIXED IND 360NH 1.515A 98MOHM TH
511-10G API Delevan 35,000 FIXED IND 360NH 1.515A 98MOHM TH
511-10H API Delevan 35,000 FIXED IND 360NH 1.515A 98MOHM TH
511-10J API Delevan 35,000 FIXED IND 360NH 1.515A 98MOHM TH
511-11-068-11-061001 Mill-Max 35,000 SKT PGA SOLDRTL
511-11-132-14-071001 Mill-Max 35,000 SKT PGA SOLDRTL
511-11F API Delevan 35,000 FIXED IND 390NH 1.5A 100 MOHM TH
511-11G API Delevan 35,000 FIXED IND 390NH 1.5A 100 MOHM TH
511-11H API Delevan 35,000 FIXED IND 390NH 1.5A 100 MOHM TH
511-11J API Delevan 35,000 FIXED IND 390NH 1.5A 100 MOHM TH