P0752.104NLT
Mfr.Part #
P0752.104NLT
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
FIXED IND 100UH 1.2A 380MOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 130°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Datasheets
P0752.104NLT
Manufacturer related products
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 6"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 3"
    CABLE ASSY 6" SMA FM TO I-PEX
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 3"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 9"