ETQ-P3M1R0KVP
Mfr.Part #
ETQ-P3M1R0KVP
Manufacturer
Panasonic
Description
FIXED IND 1UH 9A 10.56 MOHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
14.1A
Current Rating (Amps) :
9 A
DC Resistance (DCR) :
10.56mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%