NEV220M16DC
Mfr.Part #
NEV220M16DC
Description
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Capacitance :
220 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V
Datasheets
NEV220M16DC
Manufacturer related products
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A