NEV1000M50FG
Mfr.Part #
NEV1000M50FG
Description
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Stock
772
Capacitance :
1000 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V
Datasheets
NEV1000M50FG
Manufacturer related products
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A