CP-FT-100-100V
Mfr.Part #
CP-FT-100-100V
Manufacturer
F&T
Description
CAP ALUM 100UF 100V AXIAL
Stock
61
Manufacturer :
F&T
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Axial, Can
Polarization :
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
Voltage - Rated :
100 V