CAP-55/440
- Mfr.Part #
- CAP-55/440
- Description
- CAP FILM 55UF 370-440V OVL
- Stock
- 9
- Capacitance :
- 55 µF
- Lifetime @ Temp. :
- 60000 Hrs @ 70°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Tolerance :
- ±3%
- Voltage - Rated :
- 440 V