LPWI201208SR68T
Mfr.Part #
LPWI201208SR68T
Manufacturer
Littelfuse
Description
FIXED IND 680NH 2.5A 65MOHM SMD
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
3.1A
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
65mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
680 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
0805
Tolerance :
±20%
Type :
Thin Film
Datasheets
LPWI201208SR68T
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V