R67-11A10-120
Mfr.Part #
R67-11A10-120
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
RELAY-VLTG MONITOR 120VAC
Stock
13
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Monitor - Relay Output
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 240VAC/30VDC
Delay Time :
No Delay
Mounting Type :
Socketable
Output Type :
Relay
Product Status :
Active
Trip Range :
Trip Status :
Energized High/Low
Type :
Voltage Sensing AC/DC
Voltage - Supply :
120VAC
Datasheets
R67-11A10-120
Manufacturer related products
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A