S1DXMM2C10MAC120V
Mfr.Part #
S1DXMM2C10MAC120V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 7A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
7A @ 250VAC
Delay Time :
0.05 Sec ~ 10 Min
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
100 ~ 120VAC