KRPSA24M
Mfr.Part #
KRPSA24M
Manufacturer
Littelfuse
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 10A 125V
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 125VAC
Delay Time :
0.1 Min ~ 10 Min
Function :
On-Delay
Mounting Type :
Chassis Mount
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Timing Adjustment Method :
Screwdriver Slot
Timing Initiate Method :
Input Voltage, Trigger Signal
Voltage - Supply :
24 ~ 240VAC/DC
Datasheets
KRPSA24M
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V