CY28400ZXC-2
Mfr.Part #
CY28400ZXC-2
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
IC CLOCK BUFFER PCIE 1:4 28TSSOP
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Frequency - Max :
100MHz
Input :
Clock
Main Purpose :
PCI Express (PCIe), SATA CPU
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output :
HCSL
PLL :
Yes
Product Status :
Obsolete
Ratio - Input:Output :
1:4
Supplier Device Package :
28-TSSOP
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V
Datasheets
CY28400ZXC-2
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC CLK BUF 400MHZ 1CIRC 32WQFN