H11F13SD
Mfr.Part #
H11F13SD
Manufacturer
onsemi
Description
OPTOISOLTR 5.3KV PHOTO FET 6-SMD
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output
Current - DC Forward (If) (Max) :
60 mA
Current - Output / Channel :
Current Transfer Ratio (Max) :
Current Transfer Ratio (Min) :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Output Type :
MOSFET
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Product Status :
Obsolete
Rise / Fall Time (Typ) :
Supplier Device Package :
6-SMD
Turn On / Turn Off Time (Typ) :
25µs, 25µs (Max)
Vce Saturation (Max) :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.3V
Voltage - Isolation :
5300Vrms
Voltage - Output (Max) :
30V