HCPL2503W
Mfr.Part #
HCPL2503W
Current - DC Forward (If) (Max) :
25 mA
Current - Output / Channel :
8mA
Current Transfer Ratio (Max) :
Current Transfer Ratio (Min) :
12% @ 16mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Supplier Device Package :
8-MDIP
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.45V
Voltage - Output (Max) :
20V