MCT5201300
Mfr.Part #
MCT5201300
Current - DC Forward (If) (Max) :
50 mA
Current - Output / Channel :
150mA
Current Transfer Ratio (Max) :
Current Transfer Ratio (Min) :
120% @ 5mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Rise / Fall Time (Typ) :
2.5µs, 16µs
Turn On / Turn Off Time (Typ) :
3µs, 12µs
Vce Saturation (Max) :
400mV
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.25V
Voltage - Output (Max) :
30V