LS1812N102K302NTM
Mfr.Part #
LS1812N102K302NTM
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP CER 1000PF 250V C0G 1812
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Safety
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
X2, Y3
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250VAC