0201B331K250CT
Mfr.Part #
0201B331K250CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
CAP CER 330PF 25V X7R 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
330 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V