SDQA39G2W
Mfr.Part #
SDQA39G2W
Manufacturer
ChromeLED
Description
DISPLAY 7SEG 0.39" QUAD GR 12SMD
Stock
19
Manufacturer :
ChromeLED
Product Category :
Display Modules - LED Character and Numeric
Color :
Green
Common Pin :
Common Anode
Current - Test :
20mA
Display Format :
Display Type :
7-Segment
Millicandela Rating :
25mcd
Number of Characters :
4
Package / Case :
12-SMD, No Lead
Power Dissipation (Max) :
70mW
Product Status :
Active
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V
Wavelength - Peak :
571nm
Datasheets
SDQA39G2W
Manufacturer related products
    DISPLAY 7SEG 0.40" SGL GRN 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.56" SGL BLU 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.56" DBL YLW 10SMD
    DISPLAY 7SEG 0.56" TRI RED 11SMD
    DISPLAY 7SEG 0.40" SGL GREEN 10D