SDC36.TCT
Mfr.Part #
SDC36.TCT
Manufacturer
Semtech
Description
TVS DIODE 33VWM 45VC SOT23-3
Manufacturer :
Semtech
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
45pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4A (1.2/50µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
36V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V (Max)
Datasheets
SDC36.TCT
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R RADIAL
    CAP CER 10000PF 2KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R NONSTND
    CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL