MG1608-121Y
Mfr.Part #
MG1608-121Y
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
200mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Features :
Filter Type :
Power, Signal Line
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Datasheets
MG1608-121Y
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN