MG1608-400Y
Mfr.Part #
MG1608-400Y
Description
FERRITE BEAD 40 OHM 0603 1LN
Current Rating (Max) :
300mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Impedance @ Frequency :
40 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Datasheets
MG1608-400Y
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN