BLM41PG102SH1L
Mfr.Part #
BLM41PG102SH1L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 1806 1LN
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max) :
90mOhm
Features :
Filter Type :
Power Line
Impedance @ Frequency :
1 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1806 (4516 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
BLM41PG102SH1L
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Related products
Part Manufacturer Stock Description
BLM4 Klein Tools 5 HEX KEY L-SHAPE 4MM 4.50"