DT022BTFT
Mfr.Part #
DT022BTFT
Manufacturer
Displaytech
Description
LCD DISP TFT 2.2" 240X320
Manufacturer :
Displaytech
Product Category :
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED
Controller Type :
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
240 x 320
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
33.84mm W x 45.12mm H