VXO7809-500-M-TR
Mfr.Part #
VXO7809-500-M-TR
Manufacturer
Bel
Description
DC DC CONVERTER 9V 4.5W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
EN
Control Features :
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
93%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-SMD Module
Power (Watts) :
4.5 W
Product Status :
Active
Standard Number :
55024; 55032 Class A
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
12V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
9V