CT5HTF-1010
Mfr.Part #
CT5HTF-1010
Manufacturer
Central Technologies
Description
TRI TUNED TNBLE BAND PASS FILTER
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Helical Filters
Bandwidth :
20 MHz
Frequency - Center :
1.01 GHz
Insertion Loss :
4.5dB
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Ripple :
1dB
Selectivity :
14dB (+50MHz) 18dB (-50MHz)