CT5HTF-480
Mfr.Part #
CT5HTF-480
Manufacturer
Central Technologies
Description
TRI TUNED TNBLE BAND PASS FILTER
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Helical Filters
Bandwidth :
18 MHz
Frequency - Center :
480 MHz
Insertion Loss :
4dB
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Ripple :
1dB
Selectivity :
25dB (+50MHz) 30dB (-50MHz)