LPWI201608S2R2T
Mfr.Part #
LPWI201608S2R2T
Manufacturer
Littelfuse
Description
FIXED IND 2.2UH 1.9A 150MOHM SMD
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
1.9 A
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal Composite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±20%
Type :
Thin Film
Datasheets
LPWI201608S2R2T
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V