DBV13W3S500G40LF
Mfr.Part #
DBV13W3S500G40LF
Description
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SLDR
Contact Type :
Signal and Power
Current Rating (Amps) :
7.5A, 40A
Features :
Board Lock, Mounting Brackets
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Termination :
Solder
Datasheets
DBV13W3S500G40LF
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP