55A6050-24-9-9CS2275A
Mfr.Part #
55A6050-24-9-9CS2275A
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description
HOOK-UP DL STRND 24AWG WHT
Manufacturer :
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG