PSK-100-24
Mfr.Part #
PSK-100-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus, UKCA
Current - Output (Max) :
4.16A
Efficiency :
90%
Features :
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module
Power (Watts) :
100 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
24V