PSK-10B-S9
Mfr.Part #
PSK-10B-S9
Description
AC/DC CONVERTER 9V 10W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, FCC, IEC, UL
Current - Output (Max) :
1.1A
Efficiency :
82.14%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
10 W
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
9V