VHT.22M63
Mfr.Part #
VHT.22M63
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
CAP ALUM 0.22UF 20% 63V RADIAL
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Impedance :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V
Datasheets
VHT.22M63
Manufacturer related products
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A