VHT.33M63
Mfr.Part #
VHT.33M63
Description
CAP ALUM 0.33UF 20% 63V RADIAL
Stock
277
Capacitance :
0.33 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V
Datasheets
VHT.33M63
Manufacturer related products
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A