201S42E221FV4E
Mfr.Part #
201S42E221FV4E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
CAP CER 220PF 200V NP0 1111
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
220 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V