CGHV14500F
Mfr.Part #
CGHV14500F
Description
RF MOSFET HEMT 50V 440117
Stock
41
Current - Test :
500 mA
Current Rating (Amps) :
36A
Frequency :
1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain :
17dB
Noise Figure :
Package / Case :
440117
Power - Output :
500W
Supplier Device Package :
440117
Voltage - Rated :
125 V
Voltage - Test :
50 V