CGHV14250P
Mfr.Part #
CGHV14250P
Manufacturer
Wolfspeed
Description
250W, GAN HEMT, 50V, 0.5-1.8GHZ,
Manufacturer :
Wolfspeed
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Current - Test :
500 mA
Current Rating (Amps) :
Frequency :
1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain :
17.8dB
Noise Figure :
Package / Case :
440161
Power - Output :
250W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Transistor Type :
HEMT
Voltage - Rated :
150 V
Voltage - Test :
50 V